علی کعبه آمال حق جویان

"ای فاطمه بنت اسد! آن نوزاد را «علی‏» نام گذار زیرا او والا و برتر است و خدای علی اعلی می ‏فرماید: "من نامش را از نام خودم برگرفتم و به ادب خود او را ادب کردم و بر دشواری‏ های علمم آگاهش ساختم."اوست که بت‏ها را در خانه‏ام (کعبه) خواهد شکست و اوست که بر فراز خانه‏ ام بالا رفته اذان خواهد گفت و اوست که مرا بسیار تقدیس و تمجید کند، پس خوشا به سعادت کسی که او را دوست ‏بدارد و اطاعتش کند و وای به حال کسی که او را دشمن بدارد و نافرمانیش کند .»                           

این سخن دلنشین، ندای هاتف غیبی بود که روز 13 رجب در درون خانه (کعبه)فاطمهبنت اسد را مخاطب قرار داد; همو که سه روز مهمان خدا بود و میوه ‏های بهشتی را تناول می‏کرد، چرا که آبستن نور مبینی بود که با زاده شدنش تاریکی‏های جهالت و ضلالت را از بین برد و جهان را پر از فروغ طلعت زیبا و دلربایش ساخت و اینک فاطمه وارد خانه خدا شده بود که نور خدا را به دنیا آورد و پس از سه روز مهمانی بر سر سفره ای که خدای علی برای مادر علی گسترده بود، سرانجام او را به دنیا آورد و نام علی را چنان‏که علی اعلی دستور داده بود بر او گذاشت .
علی آن کوکب دری وجود، آن مقدس‏ترین و تابناک ترین انسان روی زمین پس از رسول الله (ص) از چنان مقامی برخوردار است که هرگز حکیمان و فقیهان و خداشناسان و عارفان با هرچه گفته‏اند و نوشته ‏اند نتوانسته و نخواهند توانست او را بشناسند و بشناسانند و هرچه از فضیلت و منقبت او با شعر و نثر بسرایند و رقم بزنند و بر فراز منبرها بیان کنند، جز نمی از یم و قطره ‏ای از اقیانوس فضایل علی نخواهد بود، همین بس که پیامبر، این اشرف مخلوقات به او گوید: «یا علی هیچ کس خدا را نشناخت جز من و تو و هیچ کس مرا نشناخت جز خدا و تو و هیچ کس تو را نشناخت جز خدا و من‏» .
و در جایی دیگر می‏فرماید:
«یا علی! اگر نه این بود که می‏ترسیدم مردم درباره‏ات سخنی بگویند که نصاری درباره عیسی بن مریم گفتند، هرآینه مطلبی درباره‏ات می‏گفتم که بر هر کس بگذری، خاک زیر پایت را برای تبرک بردارد» .
                                                              

/ 44 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امین

شهر به شهر و کو به کو در طلب شتافتم /// خانه به خانه در به در جستمت و نیافتم آه که تار و پود آن، رفت به باد عاشقی /// جامه تقوا که من،‌ در همه عمر بافتم [گل][گل][گل]

چادرخاکی

زیباست که باخدای خودچت بکنیم درسایت نمازشب عبادت بکنیم ای کاش که مافلاپی دل هارا باعشق علی وآلش فرمت بکنیم

مریم

روز قسمت بود. خدا هستی را قسمت می کرد. خدا گفت: «چیزی از من بخواهید، هر چه که باشد، شما را خواهم داد. سهمتان را از هستی طلب کنید، زیرا خدا بسیار بخشنده است.» و هر که آمد چیزی خواست. یکی بالی برای پریدن و دیگری پایی برای دویدن. یکی جثه ای بزرگ خواست و دیگری چشمانی تیز. یکی دریا را انتخاب کرد ودیگری آسمان را. در این میان کرمی کوچک جلو آمد و به خدا گفت: خدایا من چیز زیادی از این هستی نمی خواهم. نه چشمانی تیز و نه جثه ای بزرگ، نه بالی نه پایی، نه آسمان نه دریا، تنها کمی از خودت تنها کمی از خودت به من بده. و خدا کمی نور به او داد. نام او کرم شب تاب شد. خدا گفت: آن که نوری با خود دارد بزرگ است. حتی اگر به قدر ذره ای باشد. تو حالا همان خورشیدی که گاهی زیر برگی کوچک پنهان می شوی. و خطاب به دیگران گفت: کاش می دانستید که این کرم کوچک، بهترین را خواست. زیرا که از خدا جز خدا نباید خواست. هزاران سال است که او می تابد. روی دامن هستی می تابد. وقتی ستاره ای نیست. چراغ کرم شب تاب روشن است و کسی نمی داند که این همان چراغی است که روزی خدا آنرا به کرمی کوچک بخشیده است.

سید

سلام علیکم وای از اسرار درون دل شب شب چه ها دیده به عالم،یا رب وصل ها دیده پس از راز و نیاز هجرها دیده پر از سوز و گداز موفق باشید.

انقلابی

سوم خرداد تطابق فتح خرمشهر و فتح خیبر گرامی باد.

عطش انتظار

سلام با سری اول تصاویرمتحرک مهدوی و نقوی برای وبلاگ به روزیم استفاده از این تصاویر برای شما بدون ذکر منبع نیز مجاز است. منتظر پیشنهادات شما برای ساخت بیشتر این تصاویر هستیم. با تشکر

حجت الاسلام بزرگزاده

سلام خواهر یا برادر گرامی اگر موافق تبادل لینک هستید حتما خبرم کنید خیلی ممنون در پناه خدا

نجمه

قبل ازاینکه پیامو بازکنی هرچیزی که ارزو داری ازخدا بخواه نامه را بخون كامل بخونش توروخدا .............................................................................................................................................................................................................................. بسم الله الرحمن الرحيم السلام عليكم و رحمة الله و بركاته برای اینکه آرزوهات برآورده شندایمانت و به خدا ثابت کن با ارسال این پیام به 20تا ازدوستات و20دقیقه بعدارزوت براورده میشه این شوخی نیست بـسـم الله ـ ا لـعـز يـز- ا لـجـبـا ر- ا لـمـتـكـبّـر- ا لـخـا لـق- ا لـبـا ر ئ- ا لـمـصـو ر- ا لـغـفـا ر- ا لـقـهّـا رـ ا لـو هـا ب- ا لـر ز ا ق- ا لـفـتـا ح- ا لـلـطـيـف- ا لـخـبـيـر- ا لـحـلـيـم- ا لـعـظـيـم- ا لـغـفـو ر- ا لـشـكـو ر- ا لـعــلـي- ا لـكـر يـم- ا لـمـجـيـدخطر نکن اینها أسمهای برتر خداست ارسال کن به .....................20امتحان کن حتی اگه باورنداری....!

سید ابوالفضل فاطمی

سلام لطفا سايت شهداي شهر ورزنه را به آدرس http://sh-v.ir لينک دهيد. سپس در بخش نظرات به ما اطلاع دهيد تا مانيز شما را لينک کنيم

مهلا اکبرزاده

سلام.... وب بسیار زیبایی دارین... خوشحال میشم به وب منم سر بزنین و نظر بدین... اگه با تبادل لینک موافق بودین خبر بدین... منتظرم...