آیا ایران کشور امام زمان (عج) است؟

امام مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) متعلق به همه انسان ها و امام هستی و پیشوای جهانیان است.شرق و غرب عالم به امام مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) تعلق دارد.منظور از کشور امام زمان ایران خواندن، عنایت ویژه امام مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) به این منطقه است، زیرا تنها قسمتی که در آن شیعیان آب و خاک دارند حکومت می کنند و طبق احکام الهی و اهل بیت(علیه السلام) عمل می کنند، ایران است.

از سوی دیگر تنها کشوری که انگیزه زمینه سازی ظهور دارد، ایران است.در هیچ جای دنیا، کشوری نیست که حکومت آن شیعه باشد و یا ادعای زمینه سازی داشته باشد، لذا امام خمینی (رحمة الله علیه) می فرماید: " این کشور صاحب الزمان است و باید کشوری باشد که تا ظهور موعود به استقلال خودش ادامه بدهد و قدرت خودش را در خدمت آن بزرگوار بدهد."

1.گفتنی است که شبیه این تعبیر نیز در جریان تشرف آیت الله العظمی نائینی از وجود امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) ، نقل شده است که ایشان درباره حفظ ایران در جنگ جهانی اول فرموده اند:

"اینجا شبیه خانه ماست، می شکند- خم می شود ؛ خطر هست ولی ما نمی گذاریم سقوط کند، ما نگهش می داریم."

2.بنابراین اگر گفته می شود که : ایران، کشور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) است، مقصود این است که ایشان نسبت به این مرز و بوم عنایت خاصی دارد و مردم آن نیز بیش از دیگران به ان حضرت اعتقاد و محبت دارند و در مسیر تحقق اهداف و آرمان های او بیشتر می کوشند.

درباره این تعبیر که حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه الله الشریف) از مادری غربی و پدری شرقی است، باید گفت: " دین اسلام که توسط پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآل والسلم) آورده شد، برای تمام جهانیان تا ابد است.پیامبر هم پیامبر شرق و  هم پیامبر غرب عالم بود، با این که پدر و مادری شرقی داشت."

امام علی( علیه السلام) هم که از پدر و مادر شرقی به دنیا آمده بود، بر شرق و غرب عالم امامت می کرد و همچنین دیگر ائمه.پس دلیل تعلق امام مهدی ( عج الله تعالی فرجه الشریف) به شرق و غرب عالم، تولد ایشان از مادر غربی و پدری شرقی نیست.

 

1.صحیفه نور.ج41. ص591.دراین رابطه به فصل نامه انتظار شماره 1.ص20.سخنان امام(رحمة الله علیه) گرد آوری شده است،می توانید رجوع کنید.

2.عنایات حضرت مهدی (عج الله فرجه الشریف) به علما وطلاب.ص 513.نمونه های مشابه دیگری نیز درکتاب میر مهر.ص52.نقل گردیده است که عنایات آن حضرت را به ایران ثابت می کند.

/ 83 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
راحیل

سلام طاعات قبول ما را از عای خود در این شبهای قدر محروم نفرمایید

ziart

بعضی خیال می کنند که هر چیزی باید چند تا حرف لاتین روی آن باشد تا خریدار داشته باشد!!!

ziart

بعضی خیال می کنند که هر چیزی باید چند تا حرف لاتین روی آن باشد تا خریدار داشته باشد!!!

منتظرگمنام

خدایا تو میدانی آرزوهایمان چیست، تو میدانی در دلمان چه میگذرد، تو میدانی دلمان چطور آرام میگیرد، تو بر همه چیز آگاه و توانایی……… خدایا تو را در این شب های قدر بیشتر از همیشه و بلندتر صدایت میکنم…….. دستانم را به سمتت بلند میکنم و ازت طلب بخشش و کمک دارم….. تو را قسم به این شبها، دستانم را خالی نگذار و ناامیدم نکن…….. (دعا برای ظهور یادتون نره) دوستان عزیزم در این شب ها از خدای بزرگ و مهربان بهترینها رو واستون خواستارم…. انشاءالله خداوند هر چیزی که به خیر و صلاح همتون هست را در این روزهای گرانقدر نصیبتون کنه. در این شبها منو هم از یاد نبرین.التماس دعا اللهم عجل لولیک الفرج

منتظرالمهدی

خداروشکر که تو همیچین کشوری زندگی می کنیم. اللهم عجل لولیک الفرج[گل][گل][گل]

nasser

یاد بگیر ، قدر هر چیزی را که داری بدانی، قبل از آنکه روزگار به تو یادآوری کند که: می بایست قدر چیزی را که داشتی، میدانستی ...

.......

آرامشی می خواهم پر از ایمان .. یک دل سیر راز و نیاز .. اشک هایی از جنس استغفار .. دست هایی لرزان از ندامت .. خداوندا .. رو سیاهم! که جز به درگاه تو راهی ندارم.. ! می پذیری مرا ؟

gh

در زمستانی سرد کلاغی برای جوجه هایش غذا پیدا نمیکرد و به ناچاراز گوشت تنش میکند و به انها میداد تا زنده بمانند .زمستان که تمام شد کلاغ مرد بعد ازمرگ مادر جوجه هایش گفتند چه خوب شد که مرد خسته شده بودیم از این غذای تکراری .این است رسم روزگار.

قاسمی

دوستش دارم… بزرگیش را… سکوتش را… عظمتش را… ابهتش را… تنهاییش را… حکمتش را… صبرش را… و… و… بودنش عادتیست، مثل نفس کشیدن! خدا را میگویم.

✔ ✔ ✔ فقهـــــــــــي و تربيتــــــــي ❦

سلام پست عالی ومفیدی بود کریم کاری به جز جود و کرم نداره كريم كاري به جز جود و كرم نداره آقام تو مدينه است ولي حرم نداره غريب اونيه كه همدم اشك و آهه ديده كه مادرش تو كوچه بي‌پناهه دلم تو روضه ها شكسته مثل شيشه ولي روزي مثل روز حسين نمي شه شهيد اونيه كه سر به بدن نداره آقام رو زمينه ولي كفن نداره [گل]