ابوبکر به دنبال شاهدان حضرت زهرا س فرستاد و امیرالمؤمنین و امام حسن و امام حسین - علیهم السلام - و ام ایمن و اسماء بنت عمیس (که همسر ابوبکر بود) آمدند و به همه آنچه حضرت زهرا س فرموده بود شهادت دادند.

از جمله ام ایمن چنین گفت : از پیامبر شنیدم که مى فرمود: ((فاطمه سیده زنان اهل بهشت است )). آیا کسى که سیده زنان بهشت است چیزى را که مالک نباشد ادعا مى کند؟ من نیز زنى از اهل بهشتم و من هم به آنچه از پیامبر ص نشنیده باشم شهادت نمى دهم .

گفت : ام ایمن ! این قصه ها را کنار بگذار، به چه چیزى شهادت مى دهى ؟

ام ایمن گفت : اى ابوبکر! شهادت نخواهم داد تا درباره آنچه پیامبر ص فرمود از تو اقرار بگیرم . تو را به خدا قسم مى دهم ، آیا مى دانى که پیامبر ص فرموده است : ((ام ایمن زنى از اهل بهشت است ))؟

ابوبکر گفت : بلى .

ام ایمن گفت : اکنون شهادت مى دهم که جبرئیل نزد پیامبر ص آمد و گفت : خداوند تعالى مى فرماید: و آت ذاالقربى حقه ؛ به کسى که با تو قرابت دارد، حقش را عطا کن )). پیامبر ص فرمود: منظور از ذوالقربى کیست ؟

اى جبرئیل ، از پروردگار سؤ ال کن که اینان کیستند؟ عرض کرد: ذوى القربى ، فاطمه س است . پیامبر ص فدک را به امر پروردگار به فاطمه س داد، و او آن را تحویل گرفت و قبول کرد. سپس پیامبر ص فرمود: اى ام ایمن و اى على ! شاهد باشید. سپس امیرالمؤمنین و امام حسن و امام حسین ع و اسماء، نظیر سخن ام ایمن درباره فدک شهادت دادند.

 

 منابع: 360 داستان از فضائل مصائب و کرامات خانم زهرا.س نوشته عباس عزیزیتاريخ : ۱۳٩٤/۱٢/٢٢ | ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()
  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون