قرآن کریم مى فرماید : خداوند به کسانى از شما که ایمان آورده اند و کارهاى شایسته کرده اند ، وعده داده است که حتماً آنان را (حکم ران و) جانشین روى زمین قرار دهد ; همان گونه که به پیشینیان آن ها خلافت روى زمین را بخشید ; و دین و آیینى را که براى آنان پسندید ، به سودشان مستقر خواهد ساخت و ترسشان را به ایمنى و آرامش مبدل مى کند(نور ، 55)
در روایات آمده است که این آیه درباره حضرت مهدى ـ عجل الله تعالى فرجه الشریف ـ نازل شده است.
بحارالانوار ، علامه مجلسى ، ج 52

آیه یاد شده ، امام مهدى عجل الله تعالی فرجه و یارانش را به عنوان کسانى که داراى ایمانى مستحکم و عمل صالح هستند ، معرفى مى کند. با این تعریف ها و از توصیف هایى که در قرآن و روایات از شخص منتظر شده است ، مى فهمیم که او فردى داراى ایمان راسخ و استوار است و هرگز از کنار گناه و فساد به راحتى نمى گذرد .
على بن حسین(علیه السلام) فرمود :اى اباخالد : خداوند اهل زمان غیبت را ـ کسانى که به امامتش اعتقاد دارند و منتظر ظهورش هستند ـ در آن زمان به منزله مجاهد ، با شمشیر ، پیش روى رسول الله قرار داد . اینان مخلص حقیقى و شیعه واقعى و دعوت کنندگان به دین خدا در نهان و آشکارند.
بحارالانوار ، علامه مجلسى(رحمه الله) ، ج 51 ، ص 54 2

على بن حسین(علیه السلام) فرمود : کسى که در عصر غیبت قائم ما ، بر ولایت ما ثابت و پایدار باشد ، خداوند پاداش هزار شهید ، همچون شهداى بدر و اُحُد را به او اعطا خواهد کردبحارالانوار ، علامه مجلسى ، ج 52

بنابر این امام زمان عج به یاوران سست عنصر و بی ایمان نیازی ندارد .


                      

                                         مادرکدام صف خواهیم بود....؟تاريخ : ۱۳٩٢/۱۱/٧ | ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
  • قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون